Kup Srbije u odbojci: Vojvodina NS seme – Radnički KG (3:1)

Prvi polufinalni meč 56. Kupa Srbije za odbojkaše između branioca trofeja novosadske Vojvodine NS seme i kragujevačkog Radničkog okončan je u korist Novosađana, koji su u maloj sali SPC „Vojvodina“ slavili rezultatom 3:1, po setovima 23:25, 25:15, 25:21 i 25:14

Kragujevčani su posle dobrog početka meča i osvojenog prvog seta, dopustili odbojkašima Vojvodine da u nastavku susreta dođu do preokreta i steknu dva seta prednosti uoči predstojećeg revanša u Kragujevcu.

U uvodnim trenucima prvog seta prednost je uglavnom bila na strani domaćina, ali je Radnički uspevao da održi korak, pre svega zahvaljujući raspoloženom Musi Koneu, koji je pokazao da će biti značajan adut Kragujevčana u samoj završnici sezone.

Posle servis greške Kovačevića i as poena Goića na drugoj strani, Šumadinci dolaze do preokreta i minimalne prednosti od jednog poena (9:8), koju su održavali sve negde do sredine seta, kada su Novosađani uspešnim blokovima Todorovića i Mašulovića vratili vođstvo u svoje okrilje (16:13).

Prelomni trenutak prvog seta dogodio se pri vođstvu domaćina od 21:18, kada je posle tajm-auta zatraženog sa klupe Radničkog, usledila munjevita serija Kragujevčana od 3:0 za rezultatsko poravnanje (21:21). Bila je to samo najava potpunog preokreta koji je usledio u samom finišu seta, kada je Radnički novom serijom od tri uzastopna poena uspeo da okonča ovaj period igre u svoju korist – 25:23.

Čini se da je ovakav epilog uvodnog seta pomalo otreznio Novosađane, koji su u drugoj deonici podigli intenzitet igre. Poenima iz svog najjačeg oružja – bloka, odbojkaši Vojvodine su postepeno pravili rezultatsku odstupnicu u odnosu na Kragujevčane, sve dok u jednom trenutku nisu izbili na dvocifrenu distancu (21:11), koju su uspeli da zadrže do kraja seta – 25:15.

Početak trećeg seta doneo je određeni boljitak u igri kragujevačkog tima, koji je potrajao sve negde do sredine ovog perioda igre, kada je ponovo do izražaja došao blok Novosađana za vođstvo od četiri poena razlike (15:11).

Pokušao je Radnički da uhvati rezultatski priključak, u par navrata je prilazio i na samo poen zaostatka, ali su izabranici Siniše Gavrančića uspeli da izdrže sve nalete svog rivala i privedu ovaj set željenom kraju (25:21).

Puni samopouzdanja nakon preokreta i vođstva od 2:1 u setovima, odbojkaši Vojvodine su krenuli silovito u četvrtom setu i poveli najpre sa 4:0, a potom i sa 6:1.

I kada je delovalo da je Radnički u „nok-daunu“, ponovo je proradio Malijac Kone, koji je posle odlično odigranog prvog seta bukvalno „prespavao“ naredne dve deonice. Ponajviše zahvaljujući njemu, Radnički je zaostatak od pet poena za tili čas pretvorio u minimalno vođstvo (9:8).

Bila je to, kako će se ispostaviti, „labudova pesma“ Kragujevčana i poslednji trzaj na ovoj utakmici, s obzirom da su Novosađani na servis Filipa Kovačevića nanizali pet poena i preuzeli vođstvo (15:10), koje su do kraja seta postepeno uvećavali sve do konačnih 25:14.

Najbolji akter susreta bio je korektor Vojvodine Pavle Perić, koji je nanizao 22 poena. Važnu rolu u pobedi novosadskog tima imao je i srednji bloker Nemanja Mašulović sa 18 osvojenih poena, a značajan doprinos dao je i Filip Kovačević sa 13 poena.

Malijac Musa Kone bio je najraspoloženiji za igru u kragujevačkom sastavu sa 13 osvojenih poena, a pratio ga je kapiten Irfan Hamzagić sa 10.

Ove dve ekipe ponovo će odmeriti snage u revanšu, koji je na programu za dve sedmice u kragujevačkom „SBB Jezeru“.